Vybíráte novou televizi?

ovocn
</div>
<p>Nabídka je obrovská a tak nezbývá, než si o těchto základních vlastnostech něco přečíst, někdy pomůže i rada ochotného prodavače nebo zkušenosti přátel. Větší obchody s elektronikou mají většinou školené prodavače, kteří vám základní funkce vysvětlí a některé modely předvedou. Ale stejně je potřeba alespoň pár základních věcí znát.<br />
<img alt=
Druh televizoru
Vybrat si LCD, LED nebo OLED je hodně důležité, rozlišuje se tím výkon TV v různých oblastech, ale nedá se obecně říct, která technologie je nejvhodnější, každá má své pro a proti. LCD TV mají rovnoměrné podsvícení a nižší cenu, ale horší zobrazení černé barvy a pozorovací úhly. LED TV mají nízkou spotřebu, dobré zobrazení barev a velmi dlouhou životnost, ale zároveň vyšší cenu. OLED TV se vyznačují kvalitním zobrazením černé barvy, rychlou odezvou a nízkou spotřebou, ale zároveň vyšší cenou. Všechny tyto technologie se neustále vyvíjejí ve snaze stále zlepšovat kvalitu obrazu.
závody v tv
Úhlopříčka
Podle prostorových možností, preferencí a rozměrů místa, kam chcete televizi umístit, zvolte vhodnou úhlopříčku. Ta je uváděna většinou v palcích (1 palec = 2,54 cm) a správná velikost závisí na vzdálenosti diváka od televizoru.
Typ 3D
Aktivní – k jejímu sledování potřebujeme aktivní elektronické brýle, které vám umožní dosáhnout lepšího výsledku, TV je schopna zobrazit plné HD rozlišení obrazu
Pasivní – ke sledování stačí pasivní brýle, podobné jako v 3D kině, nepotřebují nabíjet, ale obraz má menší rozlišení
červená obrazovka
Rozlišení
Udává maximální počet pixelů zobrazených na obrazovce televizoru. Větší rozlišení zobrazuje na obrazovce více informací, má větší zobrazovací plochu. V současnosti se na trhu s televizemi můžete setkat v podstatě jen se třemi druhy rozlišení.
Ready HD – jedná se již o poměrně zastaralou variantu zobrazení a nenabízí zdaleka tak kvalitní obraz jako novější televize s vyššími rozlišeními.
Full HD – stále nejvyužívanější rozlišení, nižší počet pixelů je pro dnešní obrazovky v případě sledování filmů nebo hraní her nevhodný, proto je Full HD minimálním standardem, který při koupi televize určitě požadujte.
Ultra HD – takto vysoké rozlišení se vám bude hodit, pokud plánujete televizi využívat k multimediálním účelům jako sledování Blu-ray, hraní her, atd.
Dále se udává počet HDMI, USB a SCART vstupů, dynamická frekvence, energetická náročnost a mnoho dalších vlastností. Skutečně není jednoduché vybrat ten pravý model pro vás, nedoporučuje se nic uspěchat a raději vyčkat až načerpáte alespoň základní informace o prodávaných modelech.

Vybíráte novou televizi?
Ohodnoťte příspěvek