Vraťte se do formy po porodu

Strolleringu se také říká kočárkování a princip je velmi jednoduchý: cvičení obvykle trvá hodinu a probíhá v parku nebo na obdobném místě, kde je klid, minimum ruchu a lidí. Základem je rychlá sportovní chůze a tlačení kočárku. Chůze se pravidelně propojuje s kardio cvičením a je kombinovaná zastávkami spojenými s protažením a posílením svalů.
zaparkované kočárky
Co si maminka pod kočárkováním může představit?
Pohyb. Kondici. Endorfiny. Aktivitu s dětmi. Nová přátelství. Těchto pět věcí naprosto dokonale kočárkování vystihuje. Maminky sportují, nemusejí dávat děti na hlídání, získají nové kamarádky, které žijí a řeší podobné otázky. Výhodou jsou i nové informace, rady a tipy ze světa mateřství. Získají po porodu a během těhotenství zpět svou kondici a mnohem rychleji svou původní postavu. U kočárkovaní se smějeme a začleňujeme plnohodnotně svoje dítka do našeho běžného života.
procházka s kočárkem
Jaké to má benefity?
Pánevní dno a diastáza je potřeba po porodu řešit co nejdříve. Jinak se také vrací tělo do původního stavu po roce a jinak pokud začnete kočárkovat prakticky hned.
Kočárkování není jen klasická hodina někde ve studiu, trvá i přes 60 min, někdy se, je-li čas, protáhne až na hodiny tři. Ale to v případě, kdy zůstaneme s dětmi ještě potom na hřišti nebo si jen tak povídáme a nemáme spěch.
Kromě pohybu také získáte nová přátelství (pro maminky, které se např. přistěhovaly odjinud, to může být skvělá šance, jak se seznámit), nezapomenutelné zážitky a okamžiky s dětmi. Je totiž důležité učit je od raného dětství, že jsou součástí našeho života, společensky je družit a učit, že spokojená maminka rovná se spokojené dítko. Kočárkovaní nastartuje váš den báječným způsobem!

Co všechno je ke kočárkování potřeba?
Stačí vám jen podložka, pití, v létě opalovací krém, svačinka pro dítko a pohodlné sportovní oblečení a obuv. Občas si vezmeme s sebou třeba i vlastní sportovní pomůcky jako švihadlo, trx, overball a posilovací gumy, vyskočíme v parku na lavičku nebo „klikujeme“ opřené o strom…
Cvičit se dá v parcích a na hřišti, v zimě lze pronajmout také sál. Chceme se totiž vídat nejen v létě a za pěkného počasí, chceme si udržet svou pracně získanou kondici po celý rok. Většina strollerigu však cvičí právě jen za příznivého počasí a venku.

Summary
Vraťte se do formy po porodu
Share