Finančně nejvýhodnější cesta na dovolenou?

Než se vydáme na dovolenou, na níž se určitě pokaždé velmi těšíme, je třeba se zaobírat tou nejdůležitější věcí, kterou tam budeme potřebovat – a to penězi.
Máme-li již koupený zájezd, mohlo by se zdát, že máme vyhráno. Opak je ovšem pravdou. Naše finanční trápení teprve začíná, ceny zájezdů totiž nejsou zdaleka tak drahé, jak si můžeme myslet (samozřejmě, existují výjimky, jako všude, ale běžné a Čechy nejčastěji navštěvované lokace, jako Chorvatsko, Bulharsko, Itálie, či Francie, se pohybují v rozumných cenových limitech). Daleko více zabrat nám totiž dají výdaje s dovolenou a letním uvolněním spojené.
narůstající finance
Největší finanční zátěží hned po ceně samotného zájezdu, popřípadě ubytování, je totiž cesta.
Cestovat se dá samozřejmě mnoha způsoby – od osobního auta až po soukromý tryskáč. Nejčastěji volenými dopravními prostředky jsou bezpochyby letadla – jakpak by ne, létání je pohodlné, máte k dispozici palubní servis, který je ochoten Vám kdykoliv pomoci, ať už s Vaším dotazem, či v podobě donesení drinku atp. Není tedy divu, že se jedná o nejoblíbenější způsob dopravy. Cenově letenky nevycházejí vůbec špatně, tudíž příjemné spojení užitečného s příjemným.
prasátko na úspory
Autobusy jsou dalším velice oblíbeným způsobem dopravy. Na rozdíl od letadla, už ale ne tolik pohodlným. Cenově vycházejí povětšinou lépe než letecká doprava, otázka ale je, komu by se chtělo trávit čas ve stísněném prostoru, kde jsou nepohodlné sedačky, často naštvaní a neochotní řidiči, a neutišitelný rámus burácejícího motoru.
exotická dovolená
Třetím nejoblíbenějším druhem cestování je auto. Skýtá spousty výhod – jakými jsou například soukromí, relativní pohodlí a hlavně nezávislost (chce-li se Vám na záchod, jednoduše zastavíte, nemusíte čekat na pauzu určenou řidičem). Nevýhodami bývá na druhou stranu cenová náročnost, pokud nemáte auto s rekordně malou spotřebou nebo třeba pasažéry, kteří by Vám platili za svezení.