Čeští medailisté z Pchjongčchangu

Ester Ledecká
Dcera známého českého zpěváka ohromila celý svět, když ve svých 22 letech získala dvě zlaté olympijské medaile ne jedněch hrách ve dvou zcela odlišných disciplínách! Její vítězství v závodu Super G na lyžích se stalo pravděpodobně vůbec největší sportovní senzací minimálně těchto her. Dosavadní vedoucí závodnici porazila o jednu setiny sekundy! O týden později přišel triumf sice více očekáváný, což ale v žádném případě nesnižuje jeho cenu. Ester Ledecká ovládla paralelní slalom ve snowboardingu.
zimní olympijské hry
Michal Krčmář
Rodák z Vrchlabí, který si již od dětství šel za svým cílem. Dokonce bydlel s prarodiči, aby mohl věnovat veškerý volný čas biatlonovému tréninku. Prvních úspěchů dosáhl již v minulé sezoně ve světovém poháru. Letošní sezona pro něj až do olympijských her nebyla nikterak výjimečná, ale ziskem stříbra ze sprintu vše dokonale vylepšil. Jeho radost a dojetí ze zisku medaile patřila k jedněm z nejhezčích okamžiků her.
medaile za vítězství
Martina Sáblíková
Skutečná nejen rychlobruslařská hvězda dělá českým fanouškům radost již řadu let a nesmazatelně se zapsala do historických sportovních tabulek. V letošní sezoně ji trápily zdravotní komplikace. Martina Sáblíková bojovala nejen s bolavými zády. Závodnice odcházela ze svého prvního závodu na 3 000 metrů velmi zklamaná, neboť obsadila nešťastné čtvrté místo. Vše si vynahradila na své nejoblíbenější pěti kilometrové trati. Podařilo se jí vybojovat stříbrnou medaili.

Eva Samková
Vítězka z minulých her závodící ve snowboardcrossu se opět postavila start olympijského závodu. Královna bílé stopy z roku 2014 i tentokrát své fanoušky nezklamala a z Pchjongčchangu si odvezla bronzovou medaili.

Karolína Erbanová
Na rychlobruslařském ovále uspěla kromě Sáblíkové také Karolína Erbanová. Tato sprinterka na bruslích odešla trénovat do Nizozemska, Mekky rychlobruslení, a tento odchod ji přinesl kýžený úspěch. Na olympiádě totiž dokázala vybojovat na trati 500 metrů bronzovou medaili.
sileeta snowboardisty
Veronika Vítková
Dlouholetá opora českého biatlonového týmu se během své kariéry musela poprat s nejednou obtíží. Kromě vítězství ze světového poháru, měla do těchto olympijských her doma několik medailí z mistrovství světa a stříbrnou medaili ze smíšené štafety z her v Soči. Nyní se jí podařilo dosáhnout na velký individuální úspěch, když získala bronzovou medaili ze sprintu.