Centrální vysavač

Co si vlastně pod pojmem centrální vysavač máme představit:
Je to vlastně systém, kdy po bytě nepřenášíte vysavač, ale máte pouze zásuvku, do které zapojíte jen hadici, která veškeré nečistoty odvádí do centrálního systému, ve kterém se filtruje, ten můžete mít zabudovaný buď v garáži, pokud máte rodinný dům, nebo např. u bytů v nějaké komoře.
vysavač na koberci
Tím můžete vytvořit zdravější bydlení bez alergenů a centrální vysavač nevydává takový hluk, navíc má vyšší sací výkon než běžné vysavače.
Základem centrálního systému je výkonný průmyslový motor, veškeré nečistoty a prach přefiltruje o odvádí mimo dům či byt, jsou to jakési neviditelné částice, které nezašpiní fasádu domu a přírodě vůbec nevadí.
I když se spíše vyplatí do velkých rodinných domů, na terasách, v okolí bazénů, nemluvě o kancelářích, do bytů se také vyplatí si ho pořídit, byť už z důvodů zdravotních (alergeny, víření prachu).

Při pořízení centrálního vysavače do rodinného domu je dobré rozmístění na každé patro, při pořízení do bytu Vám postačí podle velikosti 2-3 zásuvky, hadice bývá dlouhá až 10 metrů.